Komentarai | Kontaktai
Apie | TEXTILE 09 | Menas ir viešumas | Istorija | Spauda | Galerija | Rėmėjai
  • English
  • Lithuanian
 

TEXTILE 07 – Platus požiūris

Janis Jefferies

Sprendimas restruktūrizuoti atvirą bienalės dalį buvo padarytas 2006 metų pradžioje. Bienalės organizavimo komitetas manė, kad išsami darbų analizė su dviejų pakopų komisijos atranka gali pasiūlyti naujų galimybių svarstant atsirandančias tendencijas.

Pirmame susitikime 2007 metų sausį buvo aptarta kaip vyks atranka ir buvo nustatytos dvi datos: pirmajai atrankai - birželio pradžioje, antrajai - birželio pabaigoje. Pirmąją komisiją sudarė: Janis Jefferies (vaizduojamųjų menų profesorė, Goldsmiths, Londono Universitetas, DB), Gerard Williams ir Danica Maier, menininkai iš Didžiosios Britanijos, kurie individualiai dalyvavo Textile 05 ir yra atsakingi už vieną iš 3 kuruojamų Textile 07 kolekcijų (Unpicked and Dis-mantled).

Pirmoji komisija peržiūrėjo 328 paraiškas, iš kurių buvo atrinkti 64 darbai. Komisijos pokalbis ir sprendimų darymo procesas buvo įrašyti ir sudarys dalį ilgesnio aprašo kartu su galutiniais darbais, kurių antroji komisija atrinko 34. Antrajai komisijai pirmininkavo Janis Jefferies (tai užtikrino pirmosios komisijos minties raidos tęstinumą), Jay Koh (menininkas, rašytojas, aktyvistas ir Textile 09 kuratorius) ir Linara Dovydaitytė (meno istorikė, kuratorė, Šiuolaikinio Meno Centras, Vilnius).

2 dienos buvo praleistos diskutuojant apie galutinę atranką, o trečioji diena dirbant su parodos architektu Sauliumi Valiumi muziejuje. Šis procesas užtikrino proceso skaidrumą.

Abi komisijos buvo paprašytos apmąstyti, kokius klausimus ir problemas kėlė siūlomi darbai. Pirmoji komisija, peržiūrėjusi kūrinius, manė, kad diskusijų pagrindu turėtų būti tokie klausimai:

Ką reiškia gyventi dabartyje?

Kaip artima tampa svetima?

Pateiktų darbų temos ir raiškos būdai neleido formuluoti griežtų apibrėžčių, veikiau - implikavo sąvokas, kurių sritys susipina ir iš esmės neturi ribų:

 Architektūra/ apleistos vietovės/ linijų brėžimas/

Globalizacija/ medijos/ naujienos/ aplinkosaugos problemos/

Hibridai/ ekspertizė/ sujaukta-supainiota/

Vieta ir padėtis/ moderni estetika/ dizaino istorija/ istorijos citavimas/ pasikartojimas/ laiko investavimas/ darbas(triūsas)/ dalyvavimas-bendradarbiavimas/

Pakeisti radiniai/ apleisti atgaivinti/ perdirbimas/ absurdiškos sąsajos/

Instrukcijos/ nurodymai/ sistematika/ sąrašai/ namų gamybos duomenų bazė

 
Antroji komisija diskutavo apie žodį “keistas” ir jautė, kad jis gali būti laikomas egzotišku. Atrodė, kad žodis “nežinomas” geriau atspindės pateiktų darbų atvirumą naujoms daiktų ir mąstymo formoms.

 

Žodžių sąrašas buvo pertvarkytas taip, kad susidarė naujas sąrašas. Šie atskiri žodžiai bus atspausdinti tiesiai ant galerijos sienų, kad žiūrovas turėtų užuominų kaip suprasti matomus kūrinius.

Architektūra/ apleistos vietovės/ vieta/ linijų brėžimas/

Medijos/ fotografijos tarpininkavimas

Hibridai/ sujaukta- supainiota/

Istorijos citavimas/

Pasikartojimas/ instrukcijos/ darbas/ dalyvavimas- bendradarbiavimas

Atsigavęs(atgautas)/ tapatybė

Perdaryta/ garsas/ technologija/ politika  

 

Platesnę Janis Jefferies apžvalgą skaitykite TEXTILE 07 kataloge po parodos atidarymo.