Komentarai | Kontaktai
Apie | TEXTILE 09 | Menas ir viešumas | Istorija | Spauda | Galerija | Rėmėjai
  • English
  • Lithuanian
 

 

 DRAUGIŠKA ZONA 2 

Tarpdisciplininis meno projektas skirtas Kauno viešosioms erdvėms  

 

Kauno bienalė tęsia programą, kurios sritis – miesto gyvenimas ir menininkų vaidmuo jame.  

Tai antrasis programos projektas, kuriame svarbiausias dėmesys bus skirtas Kauno pilies autobusų stoties teritorijai. Minint Lietuvos tūkstantmetį, „Draugiškos zonos #2“ kūrėjai nusprendė atkreipti dėmesį į šią apleistą, greta reikšmingiausios ir seniausios Kauno miesto vietos  esančią, teritoriją.  Tarptautiniu mastu pripažinta Nyderlandų kilmės konceptualaus meno atstovė  Jeanne van Heeswijk buvo pakviesta specialiai šiai vietai sukurti meno kūrinį. Kūrybinis procesas truks penkis mėnesius ir pasibaigs lapkričio pabaigoje.

Jeanne van Heeswijk garsėja meno projektais, kuriuose ypač svarbus dėmesys skiriamas vietos kontekstui ir žmonėms. Jos darbams charakteringas socialinis angažuotumas. Bendradarbiaudama su menininkais, architektais, miestiečiais bei valdžios atsotvais ji sukūrė projektus įvairiose pasaulio šalyse. Vienas žymiausių, „De Strip“, buvo įgyvendintas Westwijk‘e, Vlaardingen‘e (Olandija), daugiabučių namų rajone. Projektas tęsėsi dešimt metų, jo metu autorė  kartu suvietos bendruomene kūrė rajono regeneracijos planus, apleistuose pastatuose steigė kultūros zonas, švietė vietos bendruomenę ir suteikė jai pasitikėjimo kuriant savo pačių gyvenamąją aplinką.

Autorė atstovavo savo šaliai tokiose pripažintose tarptautinėse parodose kaipVenecijos bienalė (2004), Taipėjaus bienalė (2005), Busano bienalė(2006). Ji yra garbingų apdovanojimų, tokių kaip Hendrik Chabot ir Prince Bernhard kultūros prizas, laimėtoja.

 

Kauno bienalės kvietimu paskutiniąją birželio savaitę Jeanne van Heeswijk  atvyks į Kauną pirmajam kūrybiniam vizitui ir pristatys miestiečiams bei svečiams savo kūrybą. Visus norinčius susipažinti su Lietuvoje dar nematyta autorės kūryba, kviečiame į susitikimą, kuris įvyks 2009 birželio 30d. (antradienį) 17val., Galerijoje 101 (Laisvės al. 53).

 

 

 

Draugiška zona 1 

2008 lapkričio 24-30 bei 2009 sausio 6-31 dienomis  „Katos inovacijos“ reklaminiuose lauko vaizdo ekranuose Kaune (SAVAS, Draugystės g., Birštono g.) pristatyti trys konkursiniai projektai:

„Aš myliu“

Projekto autorė: EglėGanda Bogdanienė

Režisierius: AleksasGailieša

Operatorius: AudriusLašas

Tai aštuoni 15 sekundžių trukmės eksperimentinės animacijos filmukai „Aš noriu“, „Aš tikiu“, „Aš myliu“, „Aš galiu“, „Mesnorime“, „Mestikime“, „Mes mylime“, „Mes galime“. Šie filmukai kalba apie stipriuosius jausmus ir didžiąsias dorybes – meilę, viltį, tikėjimą.

 

„Dingę“

Projekto autorė: Inga Likšaitė

Animacija: Claudia Rohrmoser

Poezija: Gintaras Patackas „Myriop išėjusi bohema“

Šis kūrinys išreiškia kritinį požiūrį į miesto būseną.Video darbas padarytas kaip teks-t-ilinis junginys. Jame vizualiai manipuliuojama  tekstilės ir teksto sąvokomis.

 

„Užtvenk pyktį - gamink elektrą“

Psilikono teatras (Auksė Petrulienė ir Darius Petrulis)

Kaunas yra hidroelektrinės miestas. Todėl „Psilikono teatras“siūlo miestiečiams draugiškumą kaip alternatyvų neišsemiamą energijos šaltinį - Simpatijos jėgainę.

Silikono lėlės mokys miestiečius, kaip transformuoti pyktį į elektrą, rodydamos specialius pratimus.

 

DRAUGIŠKOS ZONOS 1 AUTOBUSAS

  "Draugiškoszonos autobusas" -unikalus būdas kauniečiams ir miesto svečiams pamatyti miestą kitaip.

Dvi valandas trunkančiame pasivažinėjime po Kauną meno projekto "Draugiška zona" dalyviai galėjo pasiklausyti menotyrininkų ir menininkų komentarų apie meną bei jo kūrimo procesą. Bendravimas vyko prie vyno ir firminio "draugiškos zonos" pyrago.


VIDEO REPORTAŽAS #1

VIDEO REPORTAŽAS #2