Šiuolaikinis šokis, graffiti ir šiuolaikinis tekstilės menas susipins projekto „Judanti tekstilė“ premjerose

Tema:Naujienos

Programą „Judanti tekstilė“ inicijavo dviejų festivalių – Tarptautinio šokio festivalio AURA ir Kauno bienalės TEKSTILĖ – organizatoriai, nusprendę, kad menų persiliejimo kultūra, sutampančios festivalių datos, žiūrovų alkis naujiems projektams yra pačios palankiausios aplinkybės. Taip gimė 6 projektai, kuriuose susitiko choreografai ir tekstilininkai iš viso pasaulio. Dažniausia jų forma – pusvalandžio trukmės tarpdisciplininis performansas. Spalio paskutinis savaitgalis – puiki proga pamatyti du projektus iš šešių ir patirti, kaip atrodo šis eksperimentas.  

Os Gemeos instaliacija Kaune atgis šokio pasirodymui

Kauno bienalėje TEKSTILĖ šiais metais svečiavosi broliai dvyniai iš Brazilijos, graffiti menininkai – Os Gemeos. Vienoje iš Kauno paveikslų galerijos erdvių jie sukūrė milžinišką instaliaciją, prie šio projekto broliai ir Kauno bienalės savanoriai dirbo beveik mėnesį. Kambarys kambaryje, tapo jautria ir sentimentalia vieta, per kurią broliai ieškojo savo itališkų ir lietuviškų šaknų. Dar prieš prasidedant Kauno bienalei buvo sutarta, kad Os Gemeos būsimą instaliaciją, kaip platformą, kaip išeities tašką savo kūriniui panaudos vokiečių choreografas Johannes Wieland, ne kartą viešėjęs Lietuvoje. Jį auditorijos prisimena iš jautrių ir sentimentalių, didelio pasisekimo sulaukusių spektaklių „newyou“ ir „Partrenktas žvėris“. Naujas Johannes Wieland kūrinys buvo statomas šią vasarą ir rudenį Kaune. Jo pavadinimas – „Melancholijos dėžutė“, kuriame Johannes užduoda klausimą labai panašų į tą, apie kurį kalbėjo Gustavo ir Otavio Pandolfo: Koks laikas, kokia erdvė formuoja tai, ką vadiname savuoju „aš“?

Prekybos centre – šokio ir tekstilės diskusiją apie perdirbimą  

Inga Likšaitė – viena įdomiausių Lietuvos tekstilininkių, savo darbuose ir projektuose nevengia naudoti ir kitų medijų, bendradarbiauti su menininkais ir teoretikais. Tokiu būdu jos darbai gali įgauti kinematografinių, interaktyvumo bruožų. Šiuo metu Inga gyvena Berlyne, o su choreografais ir šokėjais Kenneth Flak (Norvegija) ir Kulli Roosna (Estija) susipažino dalyvaudama Kauno bienalės TEKSTILĖ ir Tarptautinio šokio festivalio AURA programoje Šokam: Judanti tekstilė. Kenneth Flak šokio mėgėjams ir edukatoriams puikiai žinomas visoje Europoje ne tik kaip mokytojas, choreografas ir puikus šokėjas, bet ir muzikos kūrėjas. Kartu su choreografe ir šokėja Kulli Roosna iš Estijos jie kuria daug bendrų projektų, tarp jų ir 2012-ųjų premjerą Estijos nacionaliniam baletui. Menininkai savo darbe kalbės apie gamybos ratą – medžiagą, darbą, kūrinį ir jo perdirbinį. Įdomu ir tai, jog projektas bus pristatytas prekybos centre „Akropolis“.

Programa

Spalio 28 d. (penktadienis)

19:00 ir 21:00 | Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16) Johannes Wieland (Vokietija), Os Gêmeos (Brazilija), Kauno šokio teatras „Aura“ (Lietuva)

Šokio performansas „Melancholijos dėžutė“. PREMJERA

20:00 ir 22:00 | PC „Akropolis“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49), II a. Griunvaldo alėja, prieš „Ecco“ parduotuvę Kenneth Flak (Norvegija), Külli Roosna (Estija), Inga Likšaitė (Lietuva-Vokietija)

Šokio performansas „Ratu“. PREMJERA

Spalio 29 d. (šeštadienis)

18:00 ir 20:00 | Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16) Johannes Wieland (Vokietija), Os Gêmeos (Brazilija), Kauno šokio teatras „Aura“ (Lietuva)

Šokio performansas „Melancholijos dėžutė“. PREMJERA

19:00 ir 21:00 | PC „Akropolis“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49), II a. Griunvaldo alėja, prieš „Ecco“ parduotuvę Kenneth Flak (Norvegija), Külli Roosna (Estija), Inga Likšaitė (Lietuva-Vokietija)

Šokio performansas „Ratu“. PREMJERA   

Atgal

Komentavimas išjungtas.