Meno projektas „Miesto tyrimai: viešumo patirtys“

Tema:Naujienos

 Ateinančią savaitę, Kauno Žemųjų Šančių mikrorajone, nedidelė tarpdisciplininė aštuonių žmonių kūrybinė grupė dalyvaus kūrybinėse-praktinėse meno dirbtuvėse, kuriose bandys atskleisti šiam rajonui būdingas viešumo tipologijas.

Projekto „Miesto tyrimai: viešumo patirtys“ bazė įsikurs viename iš šio rajono privačių namų: iš čia prasidės tiriamosios ekspedicijos po vietines gatves ir gatveles, čia vyks dalinimasis sukauptomis žiniomis ir žmonių pasakojimais. Idėja kalbėti apie viešumą atveriant privačių namų duris kilo projekto sumanytojams Edui Carroll ir Vitai Gelūnienei.Keturioms dienoms jų namai taps viešąja erdve, kurioje vyks tyrimai, debatai ir ginčai, o taip pat, kur bus mokomasi atsakomybės už aplinkos, kurioje gyvename, kūrimą.

Projekto tikslas yra sukurti tokius meninės raiškos modelius, kurie paskatintų Šančių žmones aktyviau dalyvauti savo aplinkos kūrime, o taip pat sukaupti žinias, kuriomis galima būtų dalintis ir jas taikyti kituose kontekstuose. Šis projektas siekia į kūrybinį procesą įtraukti eilinius piliečius ir meno kalba išreikšti jiems rūpimus klausimus.

Projektą apvainikuos „Atviras priėmimas“, kuris įvyks šeštadienį (lapkričio 26 d.) nuo 16 iki 19 val. Šančiuose įsikūrusioje kūrybinėje bazėje. Jo metu bus galima pamatyti namuose sukauptą medžiagą (In-Formation) ir viešojo tyrimo ženklus (Out-Formation). Kūrybinėms-praktinėms dirbtuvėms vadovaus meno ir tyrimų grupė „Vagabond Reviews” (menininkė Ailbhe Murphy ir sociologas Ciaran Smyth), Airija (http://binarie.com/wordpress/?page_id=60).

Kūrybinė grupė: Viktorija Rusinaitė (internetinio muzikos ir kultūros portalo Ore.lt redaktorė), Gediminas „Skrandis“ Banaitis (kultūros veikėjas ir politikas), Jūratė Jarulytė (menininkė), Karilė Nefaitė (architektė), Veronika Urbonaitė-Barkauskienė (sociologė), Ina Žurkuvienė (žurnalo „Miesto IQ” vyr. redaktorė), Maryja Šupa (sociologė) ir Monika Žaltauskaitė Grašienė (menininkė). 

Daugiau informacijos teirautis: vita_geluniene@yahoo.com arba tel: 869993787  

Atgal

Komentavimas išjungtas.