Kauno diena: Tekstilės bienalė: Reiko Sudo tekstilinės vizijos

Tema:Naujienos, Straipsniai

Kauno bienalė Tekstilė’11 savo lankytojams suteikė galimybę pamatyti pasaulinio garso japonų dizainerės Reiko Sudo kurtus audinius.

 

Ji pasaulyje yra žinoma, kaip viena novatoriškiausių tekstilės produkcijos kūrėjų. R. Sudo darbai, kurie yra pristatomi garsiausiuose pasaulio muziejuose, dabar svečiuojasi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55).

 

R. Sudo yra bebaimė eksperimentatorė: ji lanksto, glamžo, vynioja, tirpdo ir galiausiai degina savo audinius. Dizainerės kurti darbai atskleidžia jos nepaprastus vizualinius ir techininius gebėjimus, kuriuos vainikuoja didelė šios menininkės drąsa.

 

R. Sudo tekstilę galima apibūdinti, kaip nenuspėjamą medžiagų kombinaciją. Tradiciniai šilko, medvilnės, vilnos, lino ar poliestero pluoštai patobulinami laikraščių, banano pluošto, vario, plieno ar plunksnų panaudojimu. Taip pat ji sugeba iš audinių likučių ir atraižų sukurti naują įspūdingą medžiagą. Dizainerės audiniai stebina savo meistriškumu, grožiu ir paslaptingumu.

 

R. Sudo XXI a. tekstilėje susilieja tradicinės technikos, sudėtingos technologijos ir naujas apdailos procesas. Ji sukūrė ypatingus vizualinius efektus, kurie sukėlė revoliuciją tiek interjere, tiek madoje, tiek mene.

 

Ši tekstilės paroda žiūrovams padės suprasti ir pamatyti, koks įvairiapusiškas ir daugiaveidis audinys gali būti. O jei kartais jų ilgai neaplanko kūrybinės idėjos, pasižiūrėjus į šiuos darbus tikrai ateis įkvėpimas.

 

Paroda veiks iki gruodžio 4 d.

2011 10 27, Kauno diena 

Atgal

Komentavimas išjungtas.