lrytas.lt: Audinius kuria ir iš plieno

Tema:Naujienos, Straipsniai

Kauniečiai turi puikią progą pamatyti pasaulyje garsios japonų dizainerės Reiko Sudo kūrinius. Ji audinius kuria iš netikėčiausių medžiagų, o norėdama pasiekti ypatingo efekto, pasitelkia net ugnį.

Garsiausi pasaulio muziejai didžiuojasi, jei gauna sutikimą pristatyti R.Sudo kūrybą. Todėl kauniečiai taip pat neturėtų praleisti progos pamatyti japonės kūrinius – R.Sudo darbų paroda eksponuojama Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje.

Išskirtines teises atvežti japonės kūrinius į Lietuvą gavo Kauno bienalės „Tekstilė’11“ rengėjai. R.Sudo garsėja įdomiais eksperimentais. Ji savo audinius lanksto, glamžo, vynioja, tirpdo ir net degina. Dizainerė kuria netikėtus medžiagų derinius iš tradicinio šilko, medvilnės, vilnos, lino ar poliesterio pluoštų. Juos derina su laikraščių skiautėmis, banano pluoštu, vario, plieno atraižomis, plunksnomis.

Naujus audinius kuria ir iš įvairių audinių likučių. Dizainerės audiniai stebina ne tik meistriškumu, bet ir dvelkia paslaptimi.

R.Sudo tradicines tekstilės technikas derina su sudėtingomis šiuolaikinėmis technologijomis. Todėl menininkė vadinama šiuolaikinio meno, mados, interjero sričių revoliucioniere.

2011 11 06, Vėjūnė Inytė, Lietuvos rytas

Atgal

Komentavimas išjungtas.