Kivi, Signe

Tema:Menininkai

 

SIGNE KIVI

1957

Estija

GALIOS KILIMAI. 2003–2010.

ALCHEMIJOS laidoje menininkė kalbinama nuo 7 min: 4 sek:

Kiliminė Kultūros ministerijos laiptų danga, spaudavimas, dirbtiniai papuošimai ir tekstilės ornamentai, autorės plaukai. Instaliacija / Stair runner of Ministry of Culture, hand print, artificial jewels and textile ornaments, author`s hair.

Kai tapau ministre ir pirmą kartą atidariau Estijos kultūros ministerijos duris, mane sukrėtė ant laiptų patiestas raudonas takas. Jis man priminė sovietmečio galios koridorius. Man niekada nepatiko pseudobizantinė didybė, bet labai susidomėjau, kodėl raudoni kilimai laikomi magiškais. Kai ministerijoje buvo nuspręsta tuos nudėvėtus takus pakeisti naujais, paprašiau tų senųjų sau. Prisiminimai ir jausmai, susiję su trejų su puse metų darbo kabinete patirtimi, paskatino sukurti ciklą „Galios kilimai“. Pamąstyti, kas praeityje tikriausiai lipo tais takais aukštyn ir žemyn…

Kilimai „Išrinkite mane!“ ir „Vizitinė kortelė“ išreiškia buvimo politikoje skausmą ir didybę iš asmeninės perspektyvos. Visi jau priprato prieš rinkimus matyti didžiulius plakatus su besišypsančiais rytdienos sprendimų priėmėjais. Kaskart pažadai yra vis labiau viliojantys, o veidai – vis labiau foto(šopo)geniški nei praėjusį kartą. Teko žiūrėti į savo veidą rinkimų plakate… daug kartų. Prisipažįstu, kad tai nėra malonu, net jei nuotraukos tapo kokybiškesnės ir gražesnės. Vis dar šlykštu matyti pataisytą save mieste ir žiniasklaidoje. NB! Kiekvienas kandidatas turi tam tikrą numerį, o tas numeris taip pat užrašytas ant rinkimų biuletenio. Taip man gimė mintis portretą „Išrinkite mane!“ papildyti strateginiais išmatavimais: biusto, liemens ir klubų. Šie išmatavimai pasako apie asmenį kur kas daugiau nei atsitiktinis skaičius ant biuletenio, o rinkėjas žinos, kokia moteris iš tikro yra Signe Kivi!

Kilimą „Vizitinė kortelė“ inspiravo emocija, su kuria susiduriu dažniausiai: „O! Tu esi RAUDONPLAUKĖ!“ Na, kaip tik todėl vizitinėje kortelėje yra mano plaukai.

Nežinau kodėl, bet ėjimas į politiką žmogui priklijuoja etiketę. Tu tampi tuo, kurio atžvilgiu žmonės išlieja savo pyktį. Tu tampi savanorišku kilimėliu prie durų. Štai kodėl mano kilimėliai eksponuojami ant grindų, o ilgas, priderintas laiptų takelis veda aukščiau. Kaip ir mūsų sapnai. Šis projektas skirtas mano buvusiems ir būsimiems kolegoms – kultūros ministrams.

 

Atgal

Komentavimas išjungtas.