Naujalytė, Rūta

Tema:Menininkai

RŪTA NAUJALYTĖ

1981

Lietuva

1981/03/09. 2011. Karoliukai, peyote vėrimas. 2 x (90 x 60 cm).

Astrologija gyvuoja daugybę metų ir išlieka populiari mūsų dienomis. Beveik kiekvienas periodikos leidinys turi horoskopų skyrelį. Zodiakas, išvertus iš senosios graikų kalbos, reiškia „gyvenimo ratą“.

Zodiako ženklas yra esminis elementas sudarant horoskopus ir, kaip yra manoma, daro įtaką mūsų likimui. Daugybė žmonių, norėdami sužinoti savo ateitį ar susivokti dabartyje, ieško astrologo, aiškiaregio ar kito žiniuonio „teisingo“ patarimo.

Rytų (kitaip metų), druidų, graikų, Avestos, gėlių ir kiti horoskopai užliejo žiniasklaidos priemones ir sąmonę, tačiau ar tikrai visi šie su mūsų gimimo data susiję horoskopai atspindi mūsų asmenybę? Ar visos bendrosios, masėms pritaikytos horoskopų savybės tikrai atspindi mus?

1981/03/09 – mano gimimo data, pasirinkta kaip darbo pavadinimas, anot horoskopų tradicijos, savaime dėlioja mano asmeninį portretą. Todėl kūriniuose naudoju įvairių horoskopų simbolius ir veidrodiniu principu formuoju paviršutinišką atspindį, kurį mums bruka populiarioji spauda ir kuriuo taip domisi daugybė žmonių. Šis veidrodžio efektas, atspindintis vieną veido pusę – tai mano sarkastiškas požiūris į šiuolaikinių „astrologų“ kuriamą kiekvieno iš mūsų asmeninę istoriją.

Karoliukai – žaisminga priemonė, kurią pasirinkau norėdama pavaizduoti šią sąlygišką tikrovę.

 

Atgal

Komentavimas išjungtas.