Wang, Kyung –ae

Tema:Menininkai

 


KYUNG-AE WANG

1955

Pietų Korėja

PIRMINĖ FORMA. 2008. Įvairūs audiniai, siuvimas. Instaliacija

Po ypatingų gyvenimo išbandymų, rankdarbiai leido atgauti stabilumą ir tapo galimybe pamedituoti apie gyvenimą ir save. Siūdama (o tai reikalavo viso mano dėmesio) vis kėliau svarbiausius klausimus apie savo skausmą, agoniją, nerimą ir neviltį.

Dabar mano vyras yra danguje, bet 20 metų jis kentėjo nuo diabeto komplikacijų sukeltų negalių. Kovojant su liga, atrofavosi ne tik jo kūnas, bet ir protas. Mėgindama suprasti šias aplinkybes, skaičiau psichologijos ir psichoanalizės knygas. Kiekvieną kartą, kai jausdavausi išsekinta tos situacijos, pabėgdavau į savo studiją. Visada audinys mane išgydydavo ir švelniai apsaugodavo. Tas laikas, kai kuriu savo kūrinį, visada išgrynina spaudimą ir konfliktą. Tų išgyvenimų paveikta parašiau daktaro disertaciją „Moterų psichologija tinka siūti skiautinius“.

Kai siuvimo laikas tapo meditacijos valandomis, mano sąmonė keliavo iš mano paviršutiniškojo „aš“ į gelmę, pasąmonę, kur galėjau pamatyti, kaip rangosi ir svyruoja mano archetipai. Išgijau, kai priėmiau ir pamėgau savo archetipus, kurių neatpažinau savo kasdienėje patirtyje, bet kurie valdė mane su galinga energija.

Šį archetipų kūrinį sukūriau keliaudama į pasąmonę. Savo kūryboje mėginu atskleisti „archetipus“ – geismo energiją, paslėptą žmogaus proto pasąmonėje, kaip pirminę gamtos jėgą įgalinančią kurti. Jie liudija cikliškumą visatoje, vis atkartojančioje kūrimą ir destrukciją, šviesą ir tamsą.

 

Atgal

Komentavimas išjungtas.