Puranen, Silja

Tema:Menininkai

SILJA PURANEN

1961

Suomija

Savo darbuose dėmesį sutelkiu į nenumatytus gyvenimo procesus ir kontrastą tarp realybės bei plačiai priimtų idealų. Kokio gyvenimo tikimės (ar tikisi kiti) ir kas laukia tų, kurie neatitinka normų? Kas nutinka, kai nebegalime kontroliuoti situacijos?

Darbams naudoju tekstilę, turinčią istoriją. Ant sudėvėto paviršiaus perkeliu skaitmenine technologija pakoreguotas nuotraukas, po to daigstau ir siuvinėju. Mano darbuose susijungia šiuolaikinės technologijos ir tradicinis „lėtas“ amatas. Kieta ir minkšta. Dėvėta namų tekstilė simbolizuoja namus, užuovėją, atmintį, kūną ir tapatybę. Nuotraukos pasakoja istorijas apie individo ir visuomenės santykius. Seni skiautiniai audiniai ir užklotai apsaugo ant jų atspaustas žmonių figūras. Audiniai, kuriuos randu blusų turguose ir palėpėse, pasakoja nugyventų gyvenimų istorijas.

Kai kuriuos naujausius mano darbus papildo siuvinėta fotografijos detalė. Naudodama techniką, kuri menine prasme yra banalus kičas, siekiu apmąstyti originalo ir kopijos idėjas, o taip pat meno kūrinio, atlikto amatų mėgėjų įsisavinta technika, vertę.

www.siljapuranen.com

 

Atgal

Komentavimas išjungtas.