Schira, Cynthia

Tema:Menininkai

CYNTHIA SCHIRA

JAV

 

PIRMYKŠTĖ PRASMĖ / ETYMON. 2010.

Medvilnė, žakardinis audimas. 300 x 1500 cm.

 

CYNTHIA SCHIRA rengia parodas daugiau nei 40 metų ir yra viena iš įtakingiausių šiuolaikinės tekstilės pasaulio figūrų. Nuo 1983 m. ji naudoja kompiuterizuotas stakles sudėtingoms austos tekstilės struktūroms sukurti ir buvo viena pirmųjų tekstilininkų, kuri pritaikė kompiuterizacijos potencialą rankiniam audimui. 2000 m. Cynthia Schira gavo auksinį medalį iš Amerikos amatų valdybos (American Crafts Council) už viso gyvenimo laimėjimus, o 1989 m. – dailiųjų menų garbės daktaro vardą Rod Ailando dizaino mokykloje. Jos darbų galima rasti Metropolitano meno muziejaus kolekcijose, Filadelfijos meno muziejuje, Čikagos meno institute ir kitur. Cynthia Schira kūriniai buvo eksponuoti daugelyje svarbių tarptautinių parodų, įskaitant VI, VIII ir XIV Lozanos tapiserijos bienales (1973, 1977 ir 1989 metais); Trečiojoje tapiserijos trienalėje Lodzėje, Lenkijoje (1978 m.); Tarptautiniame tekstilininkų konkurse Kiote, Japonijoje (1989 m.); Tekstilė ir naujos technologijos Londone (1994 m.); „Technologija kaip katalizatorius: tekstilės menininkai ant ribos“, Vašingtono tekstilės muziejus (2002–2003 m.); V Kauno bienalėje TEKSTILĖ ’05.

1991 m. Cynthia Schira dalyvavo žakardo projekte „German Müller Zell“ žakardo fabrike, šiandien ji dirba „Oriole Mill“, naujoviškame žakardo fabrike. Jam vadovauja Bethanne’as Knudsonas, buvęs jos studentas Kanzaso universitete. Pastarąjį dešimtmetį Schiros darbų temos buvo sutartiniai ženklai, šifrai ir kodai. Naujausias jos darbas, rodomas Kaune, yra 2010 metais sukurtas 3 metrų pločio ir 9 metrų ilgio abstraktaus turinio žakardinis audinys pavadinimu „Pirmykštė prasmė“ („Etymon“), skaitmeniniais vaizdais interpretuojantis 39 muziejaus objektus.

www.cynthiaschira.com

Beatrijs Sterk

 

„Esu audėja. Pastaruoju metu intensyviai dirbau elektroninėmis žakardo staklėmis Oriole Mille, Šiaurės Karolinoje. Pavadinimas „Etymon“ reiškia žodį, iš kurio kilęs vėlesnis žodis. Šis audinys yra projekto, kuris vyks 2013 m. Spenserio muziejaus Kanzaso universitete, pirmtakas. Šio audinio abstrahuotus vaizdinius įkvėpė skaitmeniniai šios kolekcijos objektų vaizdai, pasiekiami internetu. Nauji unikalūs raštai sukurti derinant ir sujungiant muziejinių objektų detales. Mane žavi grafinių santykių sudėtingumas, palydimas ženklų vaizdo virsmo į audinio struktūras.

„Etymon“ buvo išaustas 300 cm pločio „Staubli“ elektroninėmis keturių galvučių staklėmis. Metmenys yra balta egiptietiška merserizuota medvilnė, o ataudai – juoda medvilnė“. Cynthia Schira

 

 

 

Atgal

One Response to Schira, Cynthia