UNITEKSTAS semiotinėje grandinėje

Tema:Kita

 

UNITEKSTAS semiotinėje grandinėje

Virginija Vitkienė

UNITEKSTAS – paroda, kurioje parodos kuratoriai ir menininkai ieškos ir praktiniais pavyzdžiais įtvirtins naują, iki šiol kultūros lauke nenaudotą sąvoką. Į unitekstą gilinsimės kaip į kol kas paskutinę filosofijoje-menotyroje-mene nusistovėjusios semiotinės grandinės grandį: veikalas –>  tekstas –> intertekstas –> hipertekstas –> unitekstas.

Pagal šią logiką paroda „Unitekstas“ tampa pretendentu pasakyti kažką naujo apie meną jo sandaros ir prasmių „išlukštenimo“ lygmeny. Unitekstas šioje grandinėje siūlomas suvokti kaip universali meno (iš)kalba, teigianti vientisumo suvokime įmanomumą.

 
Pasak R. Barthes‘o, veikalas yra [modernistinis] kūrinys, turintis aiškias logines ir materialiąsias ribas, aiškų pasakojimą, vaizdo ir turinio logiką, vieną…

Plačiau

Virginija Vitkienė, CV

Tema:Kita

 

VIRGINIJA VITKIENĖ CURRICULUM VITAE Menotyros mokslų daktarė, kuratorė, tarptautinių meno ir mokslo projektų koordinatorė, lektorė,
meno kritikos straipsnių autorė,  meno leidinių sudarytoja, Kauno bienalės vadovė, VDU Menų centro vadovė

Išsilavinimas:
Humanitarinių mokslų krypties, menotyros mokslų daktaro laipsnis

2004 – 2008 VDU Menų fakultete doktorantūros studijos.  2008 m. apginta disertacija tema: „Medžiagiškumo iškalba Lietuvos šiuolaikiniame mene“. Diplomas VD Nr. 000183.

2002 – 2004 VDU Menų instituto, Meno istorijos ir kritikos magistrantūros studijų programa (magistro kvalifikacinio laipsnio diplomas M Nr. 002139). Magistro darbo tema: “Audinio interpretacijos šiuolaikiniame mene”.

1998 – 2002 VDU, Menų fakultetas, Meno istorijos ir kritikos programa…

Plačiau

Gruodžio 23 d. buvo uždaryta paskutinė 8-osios Kauno bienalės paroda

Tema:Kita, Naujienos

 EKSKURSIJA PO PARODĄ IR EKSKURSAI

Skaičiuojama, kad 2011 metų Kauno bienalėje TEKSTILĖ apsilankė virš 50 tūkstančių lankytojų. Pirmieji 2 tūkstančiai Kauno bienalę aplankė jau pirmą jos dieną – susirinko į atidarymą, vykusį rugsėjo 22 d. 

Kauno bienalės metu eksponuotos 22 personalinės ir grupinės parodos, 43 kartus parodyti programos „Judanti tekstilė“ performansai-spektakliai, įvyko trys 3-4 dienų trukmės visuomenei atviros kūrybinės dirbtuvės, didžiausia Europoje tekstilės tinklo konferencija ETN (joje dirbtuves vedė tokios tekstilės žvaigždės kaip Reiko Sudo, Lia Cook), po miestą važinėjo netradicinė parodinė erdvė – troleibusas – skirtas paminėti Jurgio Mačiūno 80-dešimtmetį ir pirmo Fluxus hepeiningo 50-dešimtmetį, vyko Kauno…

Plačiau

Apie mus rašo Kanados žurnalas „Fibre Quarterly“

Tema:Kita, Naujienos, Straipsniai

Apie mus rašo kanadiečių žurnalas „Fibre Quarterly“. Apžvalgas anglų kalba parengė Joe Lewis, Alice Kettle.

Nuoodos į straipsnius:

Six Weeks on the Velvet Highway: A textile Journal by Joe Lewis

TEXERE Exhibition review by Alice Kettle

Kaunas Biennale 11 and ETN Rewind into the Future Conference 

Plačiau

Pilotas.lt: Kauną okupuoja tekstilė: „TEKSTILĖ’11“: PRAEITIS, DABARTIS, ATEITIS

Tema:Kita

Kaunas jau aštuntą kartą taps tekstilės meno sostine. Ryškūs kūrėjai, įstabūs jų darbai, bendradarbiavimo programos, atviros kūrybinės dirbtuvės, kuruotos įvairių šalių meno kolekcijos, edukacinės programos, šokis, diskusijos, kritika ir vertinimas, išmaniosios technologijos, medžiagų ir technologijų konceptualizavimas, naujas požiūris ir žongliravimas istorija – visa tai vyks Kauno bienalėje „Tekstilė’11“. Šių metų Kauno tekstilės bienalės programa, kaip ir jos trigubas pavadinimas „Dar kartą – šokam – pirmyn“ (angl. Rewind – Play – Forward), atkartojantis magnetolos mygtukų komandas, simbolizuoja tris laiko kryptis mene – praeitį, dabartį ir ateitį.

TEKSTILINĖS MENO ISTORIJOS VARIACIJOS

Rugsėjo 22 dieną (ketvirtadienį) 19 val. M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės…

Plačiau

ETN Kūrybinės dirbtuvės

Tema:Kita

 

Kursai / Kūrybinės dirbtuvės

Reiko Sudo (trečiadienis, rugsėjo 21 d., – ketvirtadienis, rugsėjo 22 d.)

Reiko Sudo kursas – įvadas į eksperimentines praktikas, kuriomis užsiima ši japonų dizainerė, pagarsėjusi tuo, kad pramomimėje tekstilėje pasitelkia amatų technikas. Reiko Sudo su kursų dalyviais planuoja dažyti rūdimis. Specifinės žinios nebūtinos. Daugiausiai naudos gaus tekstilės dizaineriai, gerai susipažinę su dažymo technikomis.

Dalyvių skaičius: 20

 

Chunghie Lee (trečiadienis, rugsėjo 28 d., – penktadienis, rugsėjo 30 d.)

Bojagi skiautiniai daugybę amžių naudojami Korėjoje tokiose ceremonijose kaip vestuvės, taip pat įvairiuose ritualuose ir namų ūkyje kaip dangalai arba pakavimo audiniai. Tradiciniuose skiautiniuose naudojama keletas daigstymo…

Plačiau

ETN konferencijos pranešėjai

Tema:Kita

 

Apie ETN konferencijos pranešėjus:

Lala de Dios (Ispanija) ir Beatrijs Sterk (Nyderlandai): ETT prezidentė ir generalinė sekretorė

Reiko Sudo (Japonija) studijavo tapybą, tekstilės dizainą ir rankinį audimą Musashino meno universitete, Tokijuje (1975). 1984 m. kartu su Junichi Arai įsteigė įmonę „Nuno“ (Nuno Corporation) (www.nuno.com). Dabar ji yra „Nuno“ kompanijos vadovė bei pagrindinė dizainerė. Reiko Sudo taip pat dirba dėstytoja Musashino meno universitete. Jos eksperimentinės tekstilės darbai pristatomi visame pasaulyje, taip pat priklauso daugelio muziejų kolekcijoms bei tapo įkvėpimo šaltiniu tekstilės pramonei. Reiko Sudo į šią konferenciją buvo pakviesta kaip pavyzdinė kūrėja, jungianti amatą, meną ir pramonę.

Lia Cook (JAV)…

Plačiau