Inga Likšaitė (LT/D), Kenneth Flak (NO) ir Külli Roosna (EE)

Tema:Šokam

 

Kenneth Flak (Norvegija), Külli Roosna (Estija), Inga Likšaitė (Lietuva-Vokietija) „Ratu“

 

Choreografija: Külli Roosna, Kenneth Flak (Kompanii Kuri Koer)

Šokėjai: Külli Roosna, Kenneth Flak

Tekstilės instaliacija, objektai: Inga Liksaite

Kadrinė animacija, video: Inga Liksaite

Animacija, montažas: Claudia Rohrmoser

Muzika: Kenneth Flak

Premjera: Spalio 28 d., 2011 m.

Dėkojame: Chalk Out kuratorei Justei Kostikovaitei Glogauair + AIC Galerijai, Berlynas „Fine5“ šokio teatrui

„Ratu“ tai pirmasis vaizdo menininkės Ingos Likšaitės, choreografų ir šokėjų Kenneth Flak ir Kulli Roosna bendras projektas, kurį inicijavo Tarptautinis šokio festivalis „Aura“ ir Kauno bienalė. Šio projekto rezultatas – meninė instaliacija ir šokio spektaklis, įvyksiantis 4 kartus. Instaliacija išliks Kauno bienalės ekspozicijoje. Projekto pradžioje daugiausia galvojome apie laiko suvokimą. Proceso pradžioje vienas kitam uždavinėjome klausimus, svaidėmės idėjomis. Taip norėjome susipažinti su vienas kito menine patirtimi, šiame procese pažinti vienas kito skirtumus ir panašumus. Proceso eigoje paaiškėjo, kad laiko tema išsisėmė, o mes pastebėjome, jog dažniausiai aptariame visokias santykių rūšis. Žmonės, daiktai, medžiagos, veiksmai, elgesys, judesiai – visa tai turi savo geometriją ir struktūrų egzistavimą. Taigi, natūraliai judėjome toliau, bandėme pasinerti į modelių, struktūrų, jungčių, rastrų ir tekstūrų vandenynus. Mūsų nedomo nekintančių minčių nagrinėjimas. Bandėme atrasti veiklos būdus, kurie padėtų atsirasti objektams, judesiams, garsams, padėtų mūsų idėjoms atsispirti vienoms nuo kitų, tam kad galėtume sukurti kartu tai, ko nepadarytume kiekvienas savarankiškai; atvirą erdvę, kuri mums ir auditorijoms leistų suvokti struktūras visiškai skirtingai, o gal taip pat. „Ratu“ sukurtas perdarant, pjaustant, dublikuojant, išverčiant savo pačių darbus ir sujungiant juos nauja tvarka, kurioje kūno kalba ir tekstilė audžia savitą kalbą.

Inga Likšaitė yra tekstilės dizainerė ir vaizdo menininkė. Inga dirba viena arba arba bendradarbiauja su menininkais, architektais, interjero dizaineriai. Dažniausiai savo kūrinius ji siuvinėja. Tai gali būti paveikslai, erdviniai objektai arba animuoti vaizdai. Savo naujausiuose darbuose Inga remiasi ankstesnių savo darbų vaizdais, kurie vėliau yra perkuriami. Tokiu būdu kiekvienas naujas objektas turi prototipą ir tuo pat metu tampa prototipu kitam, todėl jos darbuose svarbi vartojimo tema. Inga dažnai bendradarbiauja su animatore Claudia Rohrmoser. Jų įgūdžiai ir idėjos susilieja bendruose projektuose, kur siūlės ima judėti arba judantys paveikslai yra fiksuojami siūlės. Inga buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos dviejų metų stipendija, Kauno bienalės TEXTILE’05 pirmuoju prizu, gavo pagrindinį prizą Pfaff konkurse Londone, 2007 metais pirmos vietos Birminghemo „Siūlės meno“ (rengiamo Siuvinėtojų gildijos) konkurso laimėtoja.

Kenneth Flak gimė 1975, Kristiansande, Norvegijoje. Jis dirba tarptautiniu mastu kaip šokėjas, choreografas ir kompozitorius. Šoko André Gingras (Nyderlandai / Kanada), Dansdesign (Norvegija), Preeti Vasudevan (India/ JAV) ir Richard Siegal (Prancūzija / JAV) darbuose. Kenneth mokėsi režisūros Nacionalinėje dramos meno akademijoje, Norvegijoje, Amsterdamo menų mokyklos pantomimos ir šiuolaikinio šokio katedrose. 2007 m. jis buvo įvertintas Bessie apdovanojimu Niujorke už Gingras solo CYP17 interpretaciją; 2010 m. buvo nominuotas BNG apdovanojimui Amsterdamas už pasirodymą „Apie dievus ir suneštą medieną“. 2004 ir 2008, 2009 metais jis gavo Norvegijos vyriausybės stipendiją jauniems menininkams. Šiuo metu keliuose projektuose Kenneth bendradarbiauja su choreografe ir šokėja Kulli Roosna (Estija), Jų trupė vadinasi „Kompanii Kuri Koer“. Flak dažnai kviečiamas vesti užsiėmimų į universitetus ir profesionalų dirbtuves visame pasaulyje. Kenneth yra savamokslis kompozitorius, rašo muziką ne tik savo darbams, bet taip pat bendradarbiauja su Charlotte Öfverholm, Wilfried Seethaler Kosmas Kosmpoulos, Yael Gaathon ir kitais.  

Kulli Roosna šokėja, choreografė ir mokytoja iš Estijos. 2005 metais baigė Talino universitetą, įgijo choreografės, šokėjos specialybę. Tęsė savo studijas Roterdamo šokio akademijoje, Nyderlanduose. Gavusi savo antrąjį bakalauro laipsnį (2007) Kulli tarptautiniu mąstu pradėjo bendradarbiauti su įvairias choreografais. Nuo 2010 m. ji studijuoja Talino universiteto choreografijos magistro programą. Šiuo metu ji dirba kartu su norvegų choreografu Kennetho Flak, jų trupė vadinasi „Kompanii Kuri Koer“.  Kartu su amerikiečių-olandų choreografu Dylan Newcomb dirbo keliuose šokio spektakluose, dalyvavo tyrime apie ryšį tarp šokio ir spiralinės dinamikos teorijos (2007). Bendradarbiavo su Aida Redza, Amy Raymond, Ezequiel Sanucci Teet Kask, Katrin Essenson ir kitais. Estijoje Kulli dirbo „Fine5“ šokio teatre ir Talino universitete. Čia vedė šokio technikos ir improvizacijos užsiėmimus. Kaip šokėja ir choreografė dalyvavo įvairiuose projektuose. Jos solo spektaklis „Pro ratą“ buvo apdovanotas pirmaja premija Tarptautiniame šiuolaikinės choreografijos festivalyje Vitebske, Baltarusijoje. Kulli atliko savo ir kitų choreografų darbus įvairiuose festivaliuose Japonijoje, Pietų Korėjoje, Vokietijoje, Anglijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Latvijoje, Nyderlanduose, Estijoje. 

 

 

Atgal

2 Responses to Inga Likšaitė (LT/D), Kenneth Flak (NO) ir Külli Roosna (EE)