ETN konferencijos pranešėjai

Tema:Kita

 

Apie ETN konferencijos pranešėjus:

Lala de Dios (Ispanija) ir Beatrijs Sterk (Nyderlandai): ETT prezidentė ir generalinė sekretorė

Reiko Sudo (Japonija) studijavo tapybą, tekstilės dizainą ir rankinį audimą Musashino meno universitete, Tokijuje (1975). 1984 m. kartu su Junichi Arai įsteigė įmonę „Nuno“ (Nuno Corporation) (www.nuno.com). Dabar ji yra „Nuno“ kompanijos vadovė bei pagrindinė dizainerė. Reiko Sudo taip pat dirba dėstytoja Musashino meno universitete. Jos eksperimentinės tekstilės darbai pristatomi visame pasaulyje, taip pat priklauso daugelio muziejų kolekcijoms bei tapo įkvėpimo šaltiniu tekstilės pramonei. Reiko Sudo į šią konferenciją buvo pakviesta kaip pavyzdinė kūrėja, jungianti amatą, meną ir pramonę.

Lia Cook (JAV) dėsto tekstilės meną Kalifornijos menų koledže (http://www.liacook.com). Ji dirba įvairiomis technikomis, dažniausiai derindama žakardinį audimą su tapyba, fotografija ir skaitmeninėmis technologijomis. Jos dėka audimas tvirtai prigijo vaizduojamųjų menų srityje. Buvusi garsiojo Edo Rossbacho mokinė, ji tapo talentinga mokytoja, kuri pastūmėja studentus tyrinėti asmeninius kūrybos paribius. Naujausias jos projektas – bendradarbiavimas su neurologijos mokslininkais tyrinėjant emocinę smegenų reakciją į išaustus portretus. Lia Cook į ETT konferenciją buvo pakviesta kaip menininkė, kuri peržengia ribą, skiriančią amatą ir vaizduojamuosius menus.

Cynthia Schira (JAV) jau daugiau nei 40 metų rengia parodas tarptautiniu mastu (www.cythiaschira.com). Jos kūrinius galima pamatyti daugelio muziejų kolekcijose. Taip jų: Metropoliteno meno muziejus (Metropolitan Museum of Art), Filadelfijos meno muziejus (Philadelphia Museum of Art) bei Čikagos meno institutas (Chicago Art Institute). Ji buvo apdovanota Amerikos amatų tarybos draugijos (College of Fellows of the American Craft Council) aukso medaliu. Jos darbai buvo pristatyti VIII ir XIV Lozanos bienalėse. Cynthia Schira dirbo tekstilės dizaino profesore Kanzaso universitete. Jos skaitmeninio žakardo audiniuose derinamos ir supriešinamos įvairios vizualinės sistemos, sukuriančios naujas užuominas. Cynthia Schira į ETT konferenciją pakviesta kaip menininkė, kuri sugrąžina vaizduojamąjį meną į audimą, bei dėl paramos, kurią teikia savo studentams.

Chunghie Lee (Pietų Korėja) įgijo tekstilės meno bakalauro ir tekstilės meno magistro laipsnius Honkingo universitete (Seulas, Korėja). Ji – tarptautiniu mastu žinoma tekstilininkė, dėstytoja ir laisvai samdoma rašytoja. Chungie Lee jau dešimt metų dėsto bojagi techniką Rod Ailando dizaino mokykloje (Rhode Island School of Design). 1994 metais gavo Fullbrighto stipendiją RISD, o jos darbai yra eksponuojami visame pasaulyje. 2011 balandį Chungie Lee buvo pakviesta į Viktorijos ir Alberto muziejų kaip dizainerė ir dėstytoja Londono „Mada judesyje“ („Fashion in Motion“) programai. Jos darbai eksponuojami ne viename pasaulio muziejuje, tarp jų yra Viktorijos ir Alberto muziejus (Londonas, JK) bei Niujorko meno ir dizaino muziejus (Museum of Art and Design, New York). Neseniai ji kuravo keliaujančią parodą „Hand of Korea“(„Korėjos ranka“), kuri buvo pristatyta Prancūzijoje, JAV, Korėjoje ir kitose vietose. Chungie Lee pakviesta skaityti pranešimo dėl gebėjimo nutiesti tiltus tarp Rytų ir Vakarų.

Louise Lemieux-Bérubé (Kanada) Kvebeko universitete, Monrealyje, baigė meno istorijos specialybę. Studijavo žakardinį audimą Rod Ailando dizaino mokykloje (Rhode Island School of Design) JAV ir Prancūzijoje drauge su „Pointcarre“ programinės įrangos išradėjais Olivier Masson ir François Roussel. Louise Lemieux-Bérubé įkūrė Monrealio šiuolaikinės tekstilės centrą (Montreal Centre for Contemporary Textiles), kur šiuo metu dirba dėstytoja. Savo darbuose ji dažnai pasitelkia ir kitas disciplinas, pavyzdžiui fotografiją ir šokį. Naujausias jos projektas – serija apie šiuolaikinį šokį. Louise Lemieux-Bérubé buvo pakviesta skaityti pranešimą, nes Monrealio šiuolaikinės tekstilės centre (Montreal Centre for Contemporary Textiles) suteikia menininkams galimybę naudotis kompiuterine technika.

Diana Springall (Jungtinė Karalystė) – gerai žinoma britų tekstilininkė, dirbanti su stambiais užsakymais. Jos darbai priklauso daugeliui kolekcijų, tarp jų Siuvinėtojų gildijos (Embroiderers Guild) bei Viktorijos ir Alberto muziejaus kolekcijoms. Ji yra dėsčiusi ir skaičiusi pranešimus visame pasaulyje (dažniausiai JAV ir Japonijoje), buvo Siuvinėtojų gildijos bei Amatininkų draugijos (The Society of Designer Craftsmen) pirmininkė, o šiuo metu yra Karališkosios menų draugijos (Royal Society of Arts) narė. Ji taip pat gerai žinoma autorė ir kuratorė, dirbanti šiuolaikinio siuvinėjimo srityje. Diana Springall per pastaruosius 20 metų daug padėjo ETT dirbti su daugybe menininkų iš Rytų Europos ir už jos ribų, pagelbėdama jiems kaip kontaktinis asmuo. Ji puiki moka užmegzti ir palaikti ryšius, tad 20-ųjų ETT metinių be jos neįmanoma įsivaizduoti.

Marie O’Mahony (Jungtinė Karalystė, Australija) yra pažangiosios tekstilės meno profesorė Sidnėjaus technologijos universitete (Sydney University of Technology) ir vizituojanti profesorė Londono menų universitete (University of the Arts). Londone ji jau 15 metų dirba tekstilės ir technologijų konsultante. Marie O’Mahony taip pat rašo knygas. Paskutinė jos knyga vadinasi „Pažangioji tekstilė gerbovei ir sveikatai“ („Advanced Textiles for Wellness and Health“). Ji kuravo parodas „Kiborgas“ („Cyborg“, Amsterdamas), „Madingas audinys“ („Fabric of Fashion“) ir „Techno pluoštai“ („Techno Threads“, Dublinas). Į ETT konferenciją ji pakviesta dėl aktyvios veiklos ETT kaip naujųjų technologijų ekspertė bei straipsnių žurnalui „Textile Forum“ autorė.

Sarah E. Braddock-Clarke (Jungtinė Karalystė) yra laisvai samdoma dėstytoja, rašytoja, kuratorė ir konsultantė. Ji taip pat dėsto istoriją ir kontekstualiąsias studijas Falmuto universitetiniame koledže (JK) bei egzaminuoja Sent Martino menų universiteto (Central Saint Martins, University of the Arts) Londone ateities tekstilės dizaino specialybės magistrus. Ji drauge su Marie O’Mahony parašė knygas „Techno tekstilė“ („Techno Textiles“) ir „Sporto technologijos“ („Sportstech“). Sarah E. Braddock bendradarbiavo kuruojant parodą „Ateities tekstilė“ HUB / Jungtinė Karalystė, 2005 m., bei daugelį kitų parodų. Sarah E. Braddock pakviesta skaityti pranešimo kaip pionierė, atverianti naujas tekstilės sritis bei technologijas.

Laima Oržekauskienė (Lietuva) yra Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės instituto profesorė, dėstanti tekstilę. Nuo 1996 m. iki 2006 m. ji vadovavo Kauno dailės instituto Tekstilės katedrai. 2005 m. Laima Oržekauskienė buvo apdovanota Nacionaline Lietuvos kultūros ir meno premija. Savo darbuose Laima Oržekauskienė derina sudėtingas audimo technikas ir šiuolaikinio meno principus. Kolegos teigia, kad jos dėka Kaunas išgyvena tekstilės meno srities pakilimą. ETT konferencijoje ji atstovaus klestinčiai Kauno tekstilės meno bendruomenei ir žvilgtels į jos ateitį.

Paulina Ortiz (Kosta Rika) baigė tekstilės specialybę Kalifornijos menų koledže (California College of the Arts). Ji dirba tekstilės meno ir dizaino srityse. Paulina Ortiz konsultuoja ir dėsto tekstilės kūrybą San Chosė Veritas universitete (Veritas University of San José). Ji taip pat įkūrė Pietų Amerikos ir Pirėnų šalių tekstilės tinklą (Iberoamerican Textile Network: Red Textil Iberoamericana), yra jo tarybos narė ir sekretoriato vadovė. Paulina Ortiz organizavo pirmąjį Pietų Amerikos ir Pirėnų šalių tekstilės tinklo suvažiavimą 2010 metais. Į Kaune vykstančią ETT konferenciją ji pakviesta kaip šio tinklo atstovė.

Máximo Laura (Peru) yra tekstilės menininkas, konsultantas ir dėstytojas. Jo tikslas – atgabenti senąją Andų tekstilę į šiuolaikinį pasaulį. Jis yra Pietų Amerikos ir Pirėnų šalių tekstilės tinklo (Iberoamerican Textile Network: Red Textil Iberoamericana) tarybos narys ir pakviestas kaip šios organizacijos atstovas.

Candace Edgerley (JAV) yra tekstilės menininkė ir edukatorė. Ji, pasitelkusi dažymo techniką, kuria ant sienų kabinamus kūrinius bei drabužius. Šie darbai parduodami kaip „Ginko Designs“ produktai. Šiuo metu ji eina Paviršiaus dizaino asociacijos (Surface Design Association) prezidentės pareigas. Į ETT konferenciją pakviesta kaip organizacijos atstovė.

Carolyn Kallenborn (JAV) kuria drabužius bei skulptūras iš audinio ir metalo. 2001–2007 m. dirbo profesoriaus asistente Kanzas Sičio meno instituto tekstilės katedroje. Be to, buvo aktyvi keleto Paviršiaus dizaino asociacijos konferencijų nuo 2003 m. iki 2009 m. organizatorė. Kaune drauge su Candance Edgerley ji atstovaus Paviršiaus dizaino asociacijai.

Anne Wanner (Šveicarija) studijuoja meno istoriją Ciuricho universitete. Taip pat studijuoja tekstilės restauravimą Abegg fonde Rigisberge (Abegg Foundation Riggisberg), Šveicarijoje, ir tekstilės technikas Šveicarijoje bei Suomijoje. 20 metų dirbo Sent Galeno tekstilės muziejaus kuratore. Ji yra ICOM (Tarptautinė muziejų taryba) ir CIETA (Tarptautinis senovės tekstilės studijų centras) narė. Ji prižiūri tinklalpį (www.annatextiles.ch), kuriame teikiama informacija apie įvykius ir leidinius tekstilės pasaulyje. Kartu su Siuvinėjimo grupe, priklausančia CIETA, ji kuria siuvinėjimo technologijos vadovus keturiomis kalbomis. Į konferenciją Anne Wanner pakviesta todėl, kad dosniai dalinasi informacija.

Meno kritikė Ludmila Egorova ir tekstilininkas Andrew Schneider (Ukraina) savo šalyje organizuoja tekstilės renginius, atvirus viso pasaulio lankytojams. Jie yra tarptautinės tekstilės meno bienalės „Scythia“ ir Mini tekstilės parodos organizatoriai. Šiuos renginius jie organizuoja nuo 9-ojo dešimtmečio pradžios. Juos tam įkvėpė ETT. Jie inicijavo bendradarbiavimą tarp Juodosios ir Viduržemio jūrų regionų tekstilės srityje. Liudmila Egorova ir Andrew Schneider į ETT konferenciją pakviesti atstovauti pietrytinei Europos daliai.

Gina Morandini (Italija) yra gerai žinoma italų tekstilininkė. Iš pradžių susidomėjusi tradicinėmis technikomis, ji vėliau pasuko eksperimentų su įvairiomis tekstilinėmis medžiagomis ir metalu keliu. Ji dalyvavo tekstilės meno ir šiuolaikinio meno parodose visame pasaulyje, buvo tarptautinių Kjeri bienalės Italijoje ir Turnė tapiserijos trienalės Belgijoje komisijų narė 2005 ir 2008 metais. Ji inicijavo ir kuravo tarptautinį Valcellina apdovanojimą jauniesiems tekstilininkams Manjage, Italijoje (8 laidos). Gina Morandini į konferenciją pakviesta dėl paramos jauniesiems tekstilininkams.

Marina Blumin (Rusija) dirba tekstilės kuratore Sankt Peterburgo Ermitažo muziejuje. Ji tyrinėja sovietinę propagandinę tekstilę ir XX a. Europos tekstilę. Ji taip pat egzaminuoja Sankt Peterburgo taikomųjų menų ir pramoninio dizaino akademijos tekstilės katedros studentus ir yra Dailininkų sąjungos narė (meno kritikė). Į ETT konferenciją pakviesta todėl, kad yra atvira ryšiams iš viso pasaulio ir dėl pastangų atverti mums Sankt Peterburgą.

Vibeke Vestby (Norvegija) yra audėja, menininkė, buvusi dėstytoja, o šiuo metu užsiima unikalių TC-1 žakardinių staklių, kurias pati ir išrado 8-ajame dešimtmetyje, tiekimu tekstilininkams. Šis audimo įrenginys, dabar jau pasiekęs mokyklas, menų centrus ir atskirus menininkus, išugdė visą menininkų kartą, audžiančią skaitmeninio žakardinio audimo darbus. Vibeke Vestby yra ETT tarybos narė ir pristatys naujus žakardo srities laimėjimus.

Atgal

Komentavimas išjungtas.