„Cherry Kino“ Saltaire Super 8 kino programa Kauno bienalėje

Tema:Naujienos

„Cherry Kino“ yra Bradforde ir Lydse (JK) veikianti kino organizacija, siekianti supažindinti visus su kino meno magija ir stebuklais. „Cherry Kino“ kuratorės Martha Juksaitis Super 8 kino programa, parengta specialiai Saltaire – UNESCO Pasaulio paveldo miesteliui Bradford apylinkėse Vakarų Jorkšyre, atkeliauja į Kauną! Spalio 5 d., 18:00 Laisvės al. 36, buvęs kino teatras „Kanklės“. 

Saltaire 1800 metais įkūrė Titus Salt, filantropas verslininkas, pakeitęs požiūrį į tekstilės darbininkų darbo ir gyvenimo kokybę. Miestelis buvo pavadintas sujungiant Titus pavardę ir upės Aire vardą. Čia Titus įgyvendino daugybę eksperimentų su Alpakos vilna, kuri tuo metu daugelio buvo laikoma šiurkščia ir gamyboje nepritaikoma, ir savo išmonės ir entuziazmo dėka, pavertė ją į plačią paklausą turintį nuostabų tekstilės pluoštą.

Daugeliu aspektų Super 8 kinas šiandien yra kaip to meto Alpakos vilna – daugelio nuvertintas kaip pasenęs ar nepritaikomas, tačiau trupučio kantrybės ir eksperimentavimo dėka, gali atsiskleisti kaip magiška medžiaga fantastiškoms tekstūroms ir šviesos atspindžiams kurti. Šis mini kino formatas leidžia išausti daugybę raštų ir susukti nesuskaiciuojamą gausybe pasakų ir abstrakcijų. Kinas ir tekstilė turi daug bendrų bruožų – tiesą sakant, kino projektorių pirmtakai buvo sukurti pasitelkiant siuvimo mašinos modelį.

Filmų programą sudaro 3 dalys, pavadintos Į gatves, Stichijos, Alchemija.

Menininkai: Maximilian Le Cain / Airija, Viktoria Schmid / Austrija, Arturo Almanza / Columbija, Matoula Eolou Gekko / Graikija, Robert Harris / JAV, Alberto Cabrera Bernal / Ispanija, Dagie Brundert / Vokietija, Jon Perez / JAV, Elina Street / JK, Egidijus Praspaliauskas & Rasa Juskeviciute / Lietuva, Dan Hildred / JK, Pere Ginard & Laura Ginès / Ispanija, Matt Sutcliffe / JK, Albert Alcoz / Ispanija, Nathan Cyprys / Kanada, Marta Daeuble / Prancūzija, Ian Helliwell / JK, Stephanie Wuertz / JAV, Janis Crystal Lipzin / JAV, Elsy Benitez / JK & JAV, Rosie Parsons / JK, Dagie Brundert / Vokietija

Trukmė: 1 val, 20 min.

Programos kuratorė: Martha Jurksaitis

Koordinatorė: Laura Garbštienė

Į GATVES

La Mirage viešbutis – rež. Maximilian Le Cain / Airija & Graikija / 2010 / 5 min.

Melancholiškas žvilgsnis į kiną kaip miražą. ‘Hotel La Mirage’ tuo pačiu metu audžia ir išardo romantiškas svajas anapus erdvės ir laiko griuvėsių.

Radl (Dviratis) – rež. Viktoria Schmid / Austrija / 3 min. 19 sek.

Super8 kamera užfiksavau savo kelionę dviračiu į kino laboratoriją, kurioje ir išryškinau juostą. Mano meilė važiuoti dviračiu ir filmavimui susijungia šiose trijose minutėse.

Raudonas kelias – rež. Arturo Almanza / Columbija / 2005 / 3 min.

Tai eksperimentinis filmas sukurtas naudojant negatyvinę Super 8 vision 2 (ASA 500) juostą ir išryškiną mišriu būdu, išgaunant violetiškai raudoną švytėjimą. Ryškinimas rankiniu būdu buvo atliktas Kinolab Colombia.

Tai yra bandomoji juosta – rež. Matoula Eolou Gekko / Graikija / 2010 / 3 min.

Balandžio 8-tąją aš išėjau į pagrindines Atėnų gatves išbandyti naujos Super 8 kameros. Praeivių paprašiau palaikyti mano paruoštą antraštę, tuo pačiu filmuodamas jų trumpus portretus, ir transformuodamas trumpą Super8 juostą į kolektyvinį projektą.

Gatvėse - rež. Robert Harris / JAV / 2009 / 5 min. 40 sek.

Liepos 4-osios aistros Kinų kvartale ir mažojoje Italijoje. Niujorkas, 1975.

Kiekvienas ketvirtas kadras (Cada cuatro fotogramas) – rež.. Alberto Cabrera Bernal / Ispanija / 2009 / 1 min.

Filmas yra sukurtas naudojant nufilmuotą juostą ir achyvinę medžiagą, įvairius jos fragmentus perforuojant ir kiekviename ketvirtame kadre padarant skyles. Skylės atskleidžia kinematografinio mechanizmo vidų: ekraną ir šviesą.

STICHIJOS

Palmių dainos eilutė – rež. Dagie Brundert / Vokietija / 2008 / 1 min. 50 sek.

Los Angeles ir jų palmės. Jos gali būti dainuojamos!

Tu manęs negali įskaudinti – rež. Jon Perez / JAV / 3 min. 30 sek.

Kaip filmas, medžių kupolai yra paviršiai nudraskyti šviesos, besiskverbiančios per plyšius. Nufilmuotas be pertrūkio besisukant vienai Ektachrome juostai, filmas išvaduoja žiūrovą iš reprezentatyvaus požiūrio į miško fotografavimą. Medžiai išjudina mūsų vaizduotę, sukurdami naują viziją naujoms akims.

Be pavadinimo – rež. Elina Street / JK / 2011 / 2 min. 40 sek.

Mano pirmasis Super8 filmas, jį galite laisvai interpretuoti, pavyzdžiui: moters reprezentacija filme, operatoriaus mįslingumas, suvokiama ir nesuvokiama…

LOVE – rež. Egidijus Praspaliauskas & Rasa Juškevičiūtė / Lietuva / 2002 / 3 min. 30 sek.

Mūsų moto: ryškinkim juostas po medžiu.

‘Meilė’ – tai DEDIKACIJA: A Dream Come True, A Heart Full Of Love, A Hug A Day Keeps The Meanies Away, A Love Story, A Piece Of My Heart, A Time or Love, All You Need Is Love, Addicted To Love, As Long As A Bunny Has A Tail, My Love For You Will Never Fail, Bit By The Love Bug, Boy Meets Girl, Bucket Of Kisses, Can’t Buy Me Love, Can’t Take My Eyes, Off Of You, Circle Of Love Is Never Ending, First Love, First Impressions, For All Eternity, From My Heart, Gimme A Kiss…

Canción última – rež. Dan Hildred / JK / 2010 / 3 min. 30 sek.

‘Canción última’ yra skiriamas Ispanų “piemenų poetui” Miguel Hernandez, nufilmuotas jo šimtmečio minėjime joc gimtojoje Almeria. Filme pasirodo Baskų video menininkė Marta Luque. Filmas apie irimą ir pasinėrimą į peizažą.

Daina prieš mirtį (Canción del antes de morir) - rež. Pere Ginard & Laura Ginès / Ispanija / 2011 / 4 min.

Filmas apie vaiduoklius (arba kvailius, mimus ar drugelius), inspiruotas mistiko Šv. Kryžiaus Jono. Dainą džiugiai atlieka “Laboratorium”.

Žuvies krantinė – rež. Matt Sutcliffe / JK / 2011 / 4 min. 53 sek.

´Grįžtu vėl į jūrą´

Mano pirmas super 8 filmas nufilmuotas kaip akompanimentas šokio shoreografijai, ir inspiruotas dviejų poemų – Julia Darling “Du švyturiai” ir John Masefield “Jūros Karštinė”. Naudodamas Žuvies krantinės garso įrašus stengiausi užfiksuoti jos kontrastingas garsų ir spalvų nuotaikas. Sena super 8 technika, atrodo, yra tinkamas pasirinkimas filmuojant nykstantį žvejybos amatą.

Preliudas (Prelude) – rež. Albert Alcoz / Ispanija / 2010 / 3 min. 20 sek.

‘Preludio‘ – peizažas, nufilmuotas per vieną vakarą, naudojant laiko intervalus, skirtingus užrakto greitį ir ekspozicijos laiką, perkuria vieną statišką kadrą į daugybę judančio vaizdo kūrimo būdų. Keletas organiškų veiksmų, atliktų prieš kamerą keičia žmonių parke, namo sienų, medžių ir dangaus – pagrindinių minimalistinio filmo elementų – atvaizdus.

Be pavadinimo [2] – rež. Nathan Cyprys / Kanada / 2009 / 3 min.

Šis diejų dalių Super8 filmas tyrinėja dviejų žmonių santykių vienalypiškumą ir išsiskyrusio asmens dvilypiškumą. Abiejų subjektų veiksmai šiame filme atspindi meditacijos formą kai subjeto antra pusė sielvartingai tuo pačiu prisimenama ir pamirštama. Jie yra atskirti vienas nuo kito kadravimo ir vaizdų komponavimo priemonėmis, tačiau yra akivaizdu, kad jie yra toje pačioje vietoje. Jų veiksmai lieka paprasti, leidžiantys šiam filmui būti universaliu ir suprantamu.

ALCHEMIJA

Monster – rež. Marta Daeuble / Prancūzija / 2004 / 40 sek.

Stop kadro animacija, pikseliacija, piešimas ant popieriaus – mano tikslas – sulaužyti siužetą į skirtingus laiko lygius atsisakant statiško kino ekrano.

Colour Stream – rež. Ian Helliwell / JK / 2002 / 4 min. 45 sek.

Šviesų ir spalvų srautas yra šio abstraktaus filmo, nufilmuoto Super8 kamera su makro objektyvu, dėmesio centras. Namų darbo elektronika sukuria ritmišką garso takelį.

Magiška karalystė – rež. Stephanie Wuertz / JAV / 3 min. 11 sek.

Neono bangos sukelia pastelinių vizijų, plaukiojančių per Magišką karalystę, jūrą.

De Luce 1: Vegetare – rež. Janis Crystal Lipzin / JAV / 2009 / 5 min.

Šiame filme gilinamasi į eksperimetavimą, išplečiant spalvos išraiškos galimybes kurias pati kino juosta turi savyje. ‘De Luce’ peržengia Kodak spalvų spektrą. Šis rankų darbo kūrinys nufilmuotas Super8 juostoje ir išryškintas rankomis.

Meilės kalba – dir. Elsy Benitez / JK & JAV / 2010 / 3 min. 20 sek.

Saulės akys – rež. Rosie Parsons / JK / 2011 / 2 min. 34 sek.

Nuotykis atmintyje klaidžiojant po ateitį.

Nakties šviesa – rež. Dagie Brundert / Vokietija / 2009 / 2 min. 22 sek.

Berlyno šviesos laiko – greičio – mašinoje; kino juostos želatinos sluoksnis dažytas raudonai.

 

Atgal

Komentavimas išjungtas.