Kauno bienalėje J. Mačiūno gimtadienis švenčiamas judančiais vaizdais

Tema:Naujienos

Kauno bienalėje J. Mačiūno gimtadienis švenčiamas judančiais vaizdais Fluxus pradininko Jurgio Mačiūno kilmė suteikia progą lietuviškąją, o taip pat Kauno miesto tapatybę sieti su eksperimentiniu, smalsumą, ironiją ir gyvybę mene ir kasdienybėje simbolizuojančiu fluxus judėjimu. Todėl fluxus šventės yra mūsų šventės, primenančios apie tai, kad mažosios, kasdienės akcijos ir eksperimentai yra vienas būdų peržengti mene ir gyvenime įsivyravusią tvarką, tam, kad kūrybiškumas dar kartą būtų įgyvendintas.

Šį antradienį (lapkričio 8 d.) Kauno bienalė TEKSTILĖ kviečia kauniečius ir miesto svečius į aštuoniasdešimtąjį Jurgio Mačiūno gimtadienį. Renginys bus pažymėtas Kauno paveikslų galerijoje, specialiai Kauno bienalės fluxus savaitei sukurto Jono Meko filmo „Re: Mačiūnas ir Fluxus“ (87 min., 2011) premjera. „Re: Mačiūnas ir Fluxus“ tai 87 minučių trukmės autorinis Jono Meko filmas, kuriame archyvinė medžiaga apie vieną svarbiausių „fluksusistų“ Jurgį Mačiūną, jungiama su jo paties ir jo bendradarbių interviu.

Nuo 19:00 renginys persikelia į kavinę „Kultūra“, kur bus rodomi Andrew Oleksiuk, Caterina Davinio, Jamie Newton, S. Pesetskaya ir V. Barvenko, Tammy Kinsey ir Jean Kusina (Kinsina), Stefano Pasquini eksperimentiniai video darbai.

Nuo 20:30 kavinėje „Kultūra“ renginys tęsiamas su Šarūno Barto filmu „Septyni nematomi žmonės“ Filmo veiksmas – buvusios Sovietų Sąjungos pietuose. Jo veikėjai – užribio žmonės, kiekvienas su savo praeitim. Kažkuris iš jų bėga nuo teisingumo, kažkuris – nuo savęs. Jų beviltiška kelionė, bėgimas nuo pasaulio negali jo nei pakeisti, nei „sukirpti“ pagal jų supratimą.

Jurgis Mačiūnas – pasak Kauno bienalės fluxus programos bendradarbio Edd Carrol – norėjo meną vėl prijungti prie kasdienio gyvenimo, jis priešinosi didelėms performatyvioms akcijoms, pasirinkdamas kuklias performanso formas, dalyvavimas kuriose iš žmonių nereikalavo menininko statuso. Fluxus eksperimentavo su mintimi, kas gali būti ir yra traktuojama kaip menas.

Kas: Jurgio Mačiūno gimtadienio minėjimas su „Re: Mačiūnas ir Fluxus“ (J. Mekas, 2011, 87 min.), eksperimentiniais video darbais ir „Septyni nematomi žmonės“ (Š. Bartas, 2005, 116 min.)

Kur: Kauno paveikslų galerija ir kavinė „Kultūra“ (K. Donelaičio g. 16)

Kada: atitinkamai nuo 17:00, 19:00 ir 20:30

Atgal

Komentavimas išjungtas.