Louise Lemieux Bérubé (Kanada) personalinė paroda

Tema:Lydinčios parodos, Menininkai

LOUISE LEMIEUX BERUBE

Kanada

LOUISE LEMIEUX BÉRUBÉ gimė 1943 m. Kanadoje, baigė meno istoriją Kvebeko universitete Monrealyje. 1990 m. kartu su Regine Mainberger įkūrė Monrealio šiuolaikinės tekstilės centrą. „Aistringai mėgstu austi, todėl sugebėjau įtikinti biurokratus, kad ši technika yra mūsų kolektyvinės istorijos dalis, bent jau Kvebeko moterims.“ Centre buvo sukurta mokymo programa „Tekstilės konstrukcija“, kuri praktiškai diegė naujausias mezgimo ir audimo technologijas. Žakardo kursai studentus suvedė su pramone. 1997 m. Louise Bérubé pradėjo organizuoti žakardinio audimo vasaros kursus tarptautinei auditorijai. Daugiau nei 300 tekstilininkų dalyvauja juose ir vyksta į Monrealį su savo darbais, kad išaustų juos centre, tokiu būdu leisdami centrui išplėsti savo įrangos bazę.

Louise Bérubé ne tik užsiima šia svarbia švietimo veikla, bet ir yra talentinga menininkė – ji jungia fotografijos ir audimo įgūdžius. Bérubé visada žavėjo menininkų, šokėjų, rašytojų, fotografų, kino ir multimedijos ekspertų darbai, ji įtraukė juos į savo darbo vaizdus. Bérubé tyrinėja įvairiapusę gyvenimo viziją, žmogų ir gamtą, naudodama kompiuterinę techniką, kurios išplitimo iniciatore pati yra. Šis metodas leidžia menininkui pasitelkti nuotrauką, jos vaizdu manipuliuoti taip, kad gautųsi norimas efektas, ir paversti tai austa tekstile.

Louise Bérubé eksponavo savo darbus visoje Kanadoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, taip pat Belgijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Argentinoje, Kinijoje ir Ispanijoje. Bérubé darbai demonstruojami viešose kolekcijose, įskaitant Kanados ambasadoje Londone, Didžiojoje Britanijoje, Vokiečių technikos muziejuje Berlyne, Vokietijoje, Menų centre Monrealyje, Loto Kvebeke, bei kitose Kvebeko vietose: Kultūros vystymo centre, Lazalio viloje, Manuelio Beth Shalomo šventykloje, Vestmounte, taip pat daugelyje privačių kolekcijų.

Kaune Louise Bérubé parodys didelio formato žakardo audinius, pagamintus iš jos pačios nuotraukų, vaizduojančių šokėjus, kur judesys ir energija transformuojami į sudėtingas audimo struktūras.

Beatrijs Sterk
www.louiseberube.com

Kūriniai:

SKRYDIS. 2009. Nerūdyjantis plienas, viela, linas, vilna, žakardinis rankinis audimas. 158 x 145 cm. Vaizduojami: choreografija Sarah Chase ; meno vadovė – Kathy Casey, Montréal Danse; choreografijos ir tekstilės nuotrauka: Louise Lemieux Bérubé.

TRIPTIKAS. 2009. Nerūdyjantis plienas, viela, linas, vilna, žakardinis rankinis audimasl. 106 x 145 cm. Vaizduojami: šokėjai  George Stamos, Clara Furey ; choreografijos ir tekstilės nuotrauka: Louise Lemieux Bérubé.

PEDA TUSTUMOJE. 2010. Nerūdyjantis plienas, viela, linas, vilna, žakardinis rankinis audimas. 200 x 190 cm. Vaizduojami: choreografai Sandy Bessette, Marie-Claude Roulez; šokėjai Sandy Bessette, Frédéric Lemieux-Cormier; choreografijos ir tekstilės nuotrauka: Louise Lemieux Bérubé.

 

 

 

 

Atgal

2 Responses to Louise Lemieux Bérubé (Kanada) personalinė paroda