Melian, Michaela

Tema:Menininkai

MICHAELA MELIÁN

1956

Vokietija

SPEICHER* / ATMINTIS. 2008–2011. Video ir garso instaliacija, sienos piešinys ir popieriaus koliažas (rašalas, siūlai)

1965 m. sukurtas intermedinis kūrinys kelionių tema „VariaVision–Unendliche Fahrt“, vėliau pamestas, formaliai inspiravo instaliacijos „Speicher“ kūrinius. Alexanderio Kluge’s (tekstai), Edgaro Reitzo (filmai) ir Josefo Antono Riedlo (muzika) erdvinėje instaliacijoje vienu metu rodomi filmai, grojama daugiakanalė muzika ir skamba balso įrašai. „VariaVision“ siūlo naujus muzikos, kino ir teksto suvokimo būdus.

Reitzas ir Kluge dėstė Dizaino mokykloje Ulme. Per savo trumpą egzistavimo laikotarpį 1953–1968 m. mokykla labai paveikė vokiečių ir tarptautinio dizaino, meno ir medijų istoriją. Dizaino mokykla buvo privati institucija. Ji atkūrė per prievartą nutrauktą Bauhauso tradiciją, formavusią modernizmo, utopijos, dizaino, kasdienybės kultūros, švietimo, mokslo ir ankstyvosios skaitmeninės kultūros sampratas, demokratinės ir estetinės naujos pradžios dvasią Vokietijoje po 1945-ųjų.

1963 m. Dizaino mokykla tapo vienos pirmųjų elektronikos studijų Vakarų Vokietijoje namais – tai buvo „Siemens“ elektroninės muzikos studija, įkurta Miunchene 1959 metais. Studiją ir jos naujus, grynai elektroniškai sukurtus garsus sėkmingai naudojo įvairių tautybių kompozitoriai ir muzikos prodiuseriai. Taip šioje studijoje Riedlas sukūrė muziką „VariaVision“. Šiandien elektroninės muzikos studija yra įsikūrusi Miuncheno Vokiečių muziejuje (Deutsches Museum).

Miuncheno Vokiečių muziejuje esanti studija vėl buvo atgaivinta instaliacijai „Speicher“. Michaela Melián įrašė studijos garsus, tonus ir triukšmus ir pavertė juos naujos kompozicijos pagrindu. Čia girdimas tuose garsuose įmontuotas daugiavokalinis tekstų apie keliones ir judesių koliažas. Instaliacijoje „Speicher“ nėra linijinio pasakojimo – temos, istorijos ir laiko lygiai įpinami į dabartį, o iš jos išpinami garso kilpomis ir spiralėmis. Kamera juda lėtai per vieną žiemos naktį, skrajodama virš siuvimo mašina sukurto piešinio pirmojo plano ir fono.

„Speicher“: Melián realizuota erdvinė situacija remiasi konceptualiu „VariaVision“ dizainu, taip pat pasitelkia projekciją, freską, balsą ir muziką.

 

* Vokiškas žodis „Speicher“ turi keletą susijusių prasmių: atmintį [kompiuterių terminologija], sandėlį, parduotuvę, mansardą, rezervuarą.

www.memoryloops.net 

 

Atgal

Komentavimas išjungtas.