Noreikytė, Rasma

Tema:Menininkai

RASMA NOREIKYTĖ

1977

Lietuva

Metisė / Métis. 2008.

Sintetiniai siūlai, dažymas kava, arbata, autorinis audimas, tapiserija

 

Savo kūrinyje maišau rases ir odos spalvas bei visas su tuo susijusias kultūrines asociacijas. Siekiu kūno suvokimą ir buvimo žmogumi patirtį praturtinti nevienareikšmiškumu ir skirtingumu. Mano požiūriu, mus sieja skirtingumo išaukštinimas. Giliausi žmogaus išgyvenimai dėl meilės, grožio, turto bei pripažinimo yra universalūs. Nors oda gali būti skirtinga ir aš noriu akcentuoti bei išaukštinti tą skirtingumą, mano tikslas yra įrodyti žmonių emocinės patirties panašumą. Tai patirtis, kuri yra gilesnė nei „mada“, kontrolė ir manipuliacija.

Norėdama savo tapiserijoje sukurti „odos“ iliuziją, sintetinius siūlus nusprendžiau dažyti natūraliais arbatos ir kavos dažais. Po kito impregnavimo etapo audžiu medžiagą. Gaunama audinio faktūra yra panaši į žmogaus odos faktūrą, kuri yra kartu ir sausa ir drėgna, kai palieti.

Tapiserijoje išausti mano ir mano gyvenimo draugo portretai. Kūrinio pavadinimas „Metisė“ reiškia vaiką, gimusį skirtingų rasių tėvams. Tėvams, kurie skiriasi savo išvaizda, kūno spalva. Pavadinimą darbui rinkausi simbolišką. Norėjau papasakoti apie tai, kad jį audžiant mums gimė dukrytė – tikroji „metisė“, kuriai ir skirtas šis kūrinys.

Audimo metu vyko du atskiri augimo procesai. Tapiserija didėjo diena po dienos, kaip ir mano pilve auganti gyvybė.

Šiuo darbu kalbu apie skirtumus, ne supriešinančius, o atvirkščiai – papildančius vienas kitą ir pasakojančius apie pasaulio vienybę ir harmoniją tam tikrą akimirką. Portrete sustabdžiau laiką ir vietą bei susitelkiau į fizinio artumo, švelnumo ir nuoširdumo išraišką.

www.rasmanoreikyte.com

 

 

Atgal

Komentavimas išjungtas.