Tarpdisciplininiai ŠOKAM projektai vėl įgauna pagreitį

Tema:Naujienos

 Anne-Linn Akselsen, Adrian Minkowicz, Silja Puranen, šokio teatro AURA projektas „Iš tavo sapno matau save aš krentant“

Svarbi Kauno bienalės TEKSTILĖ dalis 2011-aisias metais, tai bendradarbiavimo projektai sukurti tekstilinininkų ir šiuolaikinio šokio choreografų, šokėjų ir dramaturgų. Siekdami plėsti renginio profilį, paskatinti auditorijas pažinti naujas sritis organizatoriai sukūrė tarpdisciplininio projekto koncepciją, kurią įgyvendino su tekstilininkais, vizualiųjų menų profesionalais, choreografais, šokėjais ir dramaturgais iš viso pasaulio. 

Nuo spalio 14 dienos taprdisciplininio bendradarbiavimo programa ŠOKAM: JUDANTI TEKSTILĖ įgauna antrąjį kvėpavimą. Trumpai tariant, AURA ir Kauno bienalė supažindino šešias menininkų grupes ir paskatino juos specialiai šiai programai sukurti šiuolaikinio šokio ir tekstilės performansus. Prasidėję per Didįjį Bienalės atidarymą, rugsėjo gale, pasirodymai sugrįžta į Kauno paveikslų galeriją ir kitas Kauno erdves.

Pirmąjį spalio pasirodymą (spalio 14, 15, 16 d.) parengė suomė, žymi tekstilininkė Silja Puranen, kartu su norvege choreografe Anne-Linn Akselsen ir argentiniečiu dramaturgu Adrian Minkowicz, kurie kartu dirbo su Šokio teatro AURA šokėjais bandydami atskleisti nepritapimo visuomenėje temą.

Sekantį savaitgalį (spalio 21, 22, 23 d.) tęsia tekstilininkės Almyros Weigel ir choreografės Birutės Letukaitės projektas, nagrinėjantis asmens tapatybės ir jo vietos visuomenėje temas. 

Spalio mėnesio programa (28 ir 29 d.) bus tęsiama tekstilininkės Ingos Likšaitės, norvegų choreografo Kenneth Flak ir estų choreografės Kulli Roosna projektu, nagrinėjančiu postmodernaus remikso, perdirbimo temą.

Tą patį savaitgalį (o taip pat lapkričio 24 ir gruodžio 1 d.) bus rodomas žymaus vokiečių choreografo Johannes Wieland iš šokio teatro AURA projektas, bendru sutarimu jis vyks brolių brazilų graffiti menininkų Os Gemeos sukurtoje instaliacijoje Paveikslų galerijoje.

Lapkričio (11, 12 d.) ir gruodžio (1, 2 d.) mėnuo sveikins naujų lietuvės menininkės Patricijos Gilytės ir portogalų choreografės Ne Barros bendru projektu apie emigraciją, vietos pakeitimą, savos teritorijos praradimą.

Atgal

Komentavimas išjungtas.