The grand opening of the 10th Kaunas Biennial
Kaunas Central Post building - main exhibition venue
Curated by Nicolas Bourriaud
Installation by Lothar Hempel
Curated by Nicolas Bourriaud
Katja Novitskova. Pattern of Activation (On Mars).
Curated by Nicolas Bourriaud
Networked on ... Mars. Katja Novitskova. Pattern of Activation (On Mars). Live broadcast.
Curated by Nicolas Bourriaud
Silvia Giambrone. SIAUBINGA KARO MEILĖ / A TERRIBLE LOVE OF WAR
M. Žilinskas Art Gallery. Performance by PERPETUUM MOBILE, choir of A.Kačanauskas music shool
Audrius Janušonis. Iš ciklo / KAUNO POETAMS / From the cycle HOMAGE TO KAUNAS‘ POETS. 2015
M. Žilinskas Art Gallery
Opening moments
Opening moments - NETWORKING
Mattia Vacca personal exhibition
Kaunas Picture gallery
James Bulley TACTUS
M. Žilinskas Art Gallery
From Agora to Syntagma. LAB852
[Post]factory Drobė
Psilicone Theatre and CHUI performance
Dirbtinis pluoštas factory
Psilicone Theatre and CHUI performance
Dirbtinis pluoštas factory
Bronė Sofija Gideikaitė. The Trip / Kelionė
Curated by Nicolas Bourriaud
Arnas Anskaitis. Traveller / Keliautojas
Curated by Nicolas Bourriaud
Roberto Cabot. Kaunas Aleph
Curated by Nicolas Bourriaud
It is all for you. Come and visit us at 6 venues

Kauno bienalės leidinių serija

2016 m. gruodžio mėnesį pasirodęs paskutinis dviejų metų projekto ko-finansuoto ES programos Kūrybiška Europa katalogas “TINKLINIAI SUSIDŪRIMAI postgamybinėse teritorijose” užbaigia keturių Kauno bienalės leidinių seriją (2015 – 2016).

Visų projekto partnerių – Kauno bienalės (LT), Arte&Arte (IT), LAB852 (HR), Crafts Council (JK) – vardu dėkojame už buvimą kartu mūsų rengiamuose projektuose visoje Europoje ir kviečiame skaityti / vartyti katalogus internete

Popierinių leidinių užsakymas elektroniniu paštu (informacija žemiau). 

Plačiau

KVIETIMAS MENININKAMS TEIKTI SIŪLYMUS 2017-ŲJŲ BIENALEI

Kadras iš spektaklio "Plaukuota burna", Psilikono teatras ir džiazo grupė CHUI, 2015, Kauno bienalė

11-oji Kauno bienalė (vyks 2017 m. rugsėjo – lapkričio mėnesiais), siekdama skatinti paminklinimo šiuolaikėjimą, kviečia įvairių sričių profesionalius menininkus teikti viešųjų erdvių meno kūrinių idėjas, skirtas kolektyvinės atminties (reikšmingų įvykių, asmenybių, idealų) įamžinimui arba esamų paminklų permąstymui. Pageidautina, kad „paminklus“ būtų įmanoma įgyvendinti ir kad jie galėtų egzistuoti Kaune bent jau bienalės laikotarpiu, o potencialiai ir neribotą laiką, tačiau nebūtinai turi būti amžini ar nekintantys. Bus galimybė parodyti ir geriausius neįgyvendinamus projektus. Paminklai „niekam“, „nežinia kam“ ir „eiliniam žmogui“ nepageidautini. Pageidautinos taktikos: įvietintas menas, nematomi paminklai, intervencija, interakcija, provokacija, paminklai iki pareikalavimo, konceptualumas, nematerialumas, kitimas, konkretumas, lakoniškumas.

Projektų lauksime iki 2016 m. lapkričio 15 d. Pirmajame atrankos etape bus atrinktos geriausios idėjos, o iš jų antrajame etape – projektai, kuriuos įmanoma įgyvendinti. Kiekvieno atrinkto kūrinio autoriui/-ei bus skiriamas autorinis honoraras ir padengiamos realizavimo išlaidos.

Projektus ir CV arba nuorodas į savo tinklalapį siųsti kuratorei adresu paulina.pukyte@biennial.lt

Plačiau

YRA IR NĖRA: 11-oji Kauno bienalė

Y R A  I R  N Ė R A
paminklo (ne)galimybės klausimas

11-oji Kauno bienalė

2017 m. rugsėjo 15 d. – lapkričio 30 d.

Prieš ketvirtį amžiaus Lietuva, išsivadavusi iš Sovietų Sąjungos nelaisvės, skubiai nuvertė paminklus ir skulptūras, kaip nors susijusius su socializmo-komunizmo ideologija ir sovietine okupacija. Po to lygiai taip pat skubiai buvo imtasi ne tik atstatyti daugumą okupacijos metais nugriautų tautinių paminklų bet ir pristatyti naujų, tačiau lygiai tokių pat senoviškų tiek turiniu, tiek forma. Plačiau

Pristatome 11-os Kauno bienalės kuratorę

Paulina Pukyte

Paulina Pukyte

Su džiugesiu pristatome 11-os Kauno bienalės kuratorę Paulina Pukytę! 
Paulina Pukytė – menininkė, rašytoja, eseistė, kultūros komentatorė. Baigė Vilniaus Dailės Akademiją, Londono karališkajame meno koledže apsigynė magistro laipsnį. Gyvena ir dirba Vilniuje ir Londone. 2001-2003 ir 2006 m. dėstė Vilniaus Dailės akademijos Kauno dailės institute. Rašo savaitraščiui 7 meno dienos, taip pat į kitus kultūrinius leidinius. Išleido esė rinkinį „Netikras zuikis“ ir dvi grožines knygas: „Jų papročiai“ ir „Bedalis ir labdarys”, o taip pat pjesę „Žuvies akys“. 2015 m. pagal „Bedalį ir labdarį“ Vilniaus mažajame teatre pastatytas spektaklis. Paulina kuria tarpdisciplininį meną daugiausia įvietintų instaliacijų, judančio vaizdo ir rastų artefaktų priemonėmis, apversdama prasmes, ardydama stereotipus ir kvestionuodama įprastas tiesas, visad išlikdama meninėje opozicijoje dominuojančiam ir instituciniam diskursui. Daugiau apie kuratorę.
Kuratorė kviečia menininkus, miestiečius ir miesto svečius apmąstyti monumentą / skulptūrą kaip atminties ir užmaršties fenomeną, kaip politinę projekciją ir pilietinio aktyvumo / pasyvumo barometrą. Plačiau

 

 

Candee Train Collective koncertas

Gruodžio 13 d., sekmadienį, 18 val., „Monte Pacis” fundatorių salėje bus pristatytas pasaulinės žvaigždės, Kauno bienalės pagrindinės parodos menininko Saâdane Afif ir lietuvių grupės „Candee Train Collective” muzikinis bendradarbiavimo projektas „Gijos: fantasmagorija apie atstumą (Repeticija)”. Šiame projekte lietuvių atlikėjai, kūrė ir įrašinėjo dainas pagrindinėje parodoje įsiterpę įsirengdami atvirą repeticijų studiją. Dainos buvo kuriamos, remiantis menininko atrinktais dainų tekstais, kuriuos S. Afif užsakymu sukūrė garsūs autoriai iš viso pasaulio – rašytojai, meno kritikai, poetai. Šis S. Afif projektas, kvestionuojantis autorystės sampratą yra ilgalaikis ir per eilę metų buvo pristatomas menininko parodose garsiausiose pasaulio galerijose kaip „Palais de Tokyo” ir „Centre Pompidou”. Plačiau

DIISSC Orchestra koncertas

diiisscGruodžio 12 d. 18 val. Kauno bienalė kviečia į elektroninės muzikos kompozitorių grupės DIISSC Orchestra koncertą M. Žilinsko dailės galerijoje. Kiekvienas grupės pasirodymas – tai intriguojantis garsų nuotykis.

Kauno bienalėje grupė pristatys naują projektą „Berlyno Šilelis 405“, kuris savyje jungia dvi diametraliai priešingas muzikines mintis: miesto gausmą ir natūralią miško tylą. Šie du elementai kilo iš dviejų skirtingų programų: „DIISC Orchestra“ pasirodymo Berlyno klube „Panke“ ir Jono Jurkūno kūrinio pagal Antano Baranausko „Anykščių šilelį“ (kuriame jis panaudojo televizoriaus „Šilelis 405“ modelį) Muzikos informacijos ir studijų centre Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Tai santykis tarp dviejų nutolusių skambesio sampratų: globalios didmiesčio sintezės ir lokalaus kultūrinio daugiabriauniškumo. Plačiau

Kauno bienalė ir VDU teatras kviečia: Jono Vaitkaus spektaklis „Atsitiktinis žmogus” svetingumo komplekse Pažaislyje

vdu teatras_1

Lapkričio 29 d., sekmadienį, 18 val., VDU teatras ir Kauno bienalė kviečia netradicinėje aplinkoje, „Monte Pacis” fundatorių salėje, stebėti režisieriaus Jono Vaitkaus spektaklį „Atsitiktinis žmogus” (Pjesės autorė – Yasmina Reza). Tai vienos dalies monospektaklis, kuriame vaidina ryškūs Lietuvos aktoriai – Goda Piktytė ir Arvydas Dapšys.

Plačiau

Interaktyvios garso instaliacijos kviečia pažinti vaikų jausmų pasaulį

„Toks jausmas, kad dėl noro savo vaikams suteikti geriausias galimas gyvenimo sąlygas – naujausius žaislus, intriguojančias pramogas, kokybišką išsilavinimą, – mes pamiršome svarbiausią tikslą – užtikrinti vaikams teisę būti išgirstiems ir išklausytiems“, – mintį apie interaktyvaus stendo „Jausmų žemėlapis“ idėją pradeda projekto iniciatorės Ina Žurkuvienė ir Ernesta Kvietkauskienė.

Spalio 3 d. Kaune M. Žilinsko dailės galerijos prieigose buvo pastatyta interaktyvi instaliacija „Jausmų žemėlapis“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į vaikų jausmų pasaulį ir jo įvairovę. Čia ji stovės iki gruodžio mėnesio. Projekto organizavo „Vaikų linija“, internetinė žaislų parduotuvė „Vukis“ ir šiuolaikinio meno renginys Kauno bienalė. 

Plačiau

Ekskursijos su gidais

gidesPasivaikščiokite po bienalės parodas lydimi gido! Bienalės gidai – menotyrininkai, kurie atrakins pasakojimus, slypinčius už eksponuojamų kūrinių ir padės išnarplioti parodų reikšmes bei temas.

Ekskursijos gali būti vedamos didesnėms ir mažesnėms grupėms, pavieniams lankytojams. Ekskursijos vedamos pagrindinėje Kauno bienalės parodoje centriniame pašte, M. Žilinsko dailės galerijoje ir Kauno paveikslų galerijoje. Ekskursijoms registruotis galite telefonu +37067862838 arba elektroniniu paštu adresu ana@bienale.lt. Ekskursijos kaina lietuvių kalba – 8 Eur, anglų kalba – 12 Eur.

Darbo laikas Vėlinių savaitgalį

Spalio 31 d., šeštadienį, 10-osios Kauno bienalės „Sujungti“ parodų vietos dirbs viena valanda trumpiau.

Lapkričio 1 d., sekmadienį, Kauno bienalės parodų vietos nedirbs.

Linkime ramių ir šviesių Vėlinių.